כלב לברדור

הלברדור רטריור הינו הכלב הפופולארי ביותר בעולם. בני אדם רבים מחזיקים לברדור בבתיהם לא לחינם. הכלב הזה ידוע באופיו העדין ובאינטליגנציה הגבוהה שלו.

נתונים ומאפיינים

לברדורכלב חכם במיוחד, עדין מאד, נאמן, אוהב ללמוד ולעזור, טוב עם ילדים ומגונן כלפי משפחתו. הלברדור מסתדר עם כלבים אחרים כמו עם בני אדם, אוהב מאד לשחק ומטבעו אוהב מאד לשחות. הלברדור קל לאילוף ותמיד רוצה וצריך להרגיש שהוא חלק מן המשפחה. ישנם שני סוגי לברדור: אמריקאי ואנגלי. שניהם שונים במראה אך חולקים אותם מאפיינים, האמריקאי יותר גבוה וצר והאנגלי יותר עבה וכבד. זכר בוגר מתנשא לגובה של כ56 עד-61 ס"מ (נקבה 53-58) ומגיע למשקל של כ27 עד-34 ק"ג (נקבה 25-32) למרות שישנם זכרים היכולים להגיע אפילו למשקל של כ45 ק"ג או יותר.

אילוף

כלב חכם מאד וקל לאילוף. חשוב לתת ללברדור הרגשה שאת\ה מנהיג\ת הלהקה. הלברדור מתאים להנחיה, מציאה ואיתור, השבה, משיכת מזחלות ועוד.

טיפוח

קל לטפח את הפרווה הכפולה והחלקה של הלברדור. יש צורך בסירוק והברשה חזקה עם מברשת ברזל. על ההברשות להיות חזקות עקב הפרווה הכפולה עם דגש על עור הכלב. יש לרחוץ את הכלב אך ורק כשצריך ואפשרי לעשות זאת גם עם שמפו יבש לכלבים. הלברדור משיר את פרוותו בצורה ממוצעת.

מחלות

הלברדור כלב בריא במיוחד ואינו פגיע להרבה מחלות ובעיות. תוחלת החיים הממוצעת של הלברדור רטריור נעה בין 10 ל-12 שנים.

אוכל ציוד ומשחקים

גזע זה יכול להסתדר בדירה כל עוד הוא יוצא הרבה ומקבל הרבה ספורט, אך ניתן לראות אותו במיטבו בגינה בינונית. הלברדור הינו כלב מביא מטבעו, לכן יש לטפח אינסטינקט זה כל הזמן על ידי זריקת צעצועים וכדורים, אם אפשר לבצע משחק זה במים, הכלב ייהנה הרבה יותר, כיוון ששחייה היא גם כן בטבעו. הלברדור אוהב לשחק במשחקי חיפוש, לכן רצוי לגלות מהו הצעצוע האהוב עליו ולהחביא אותו לעתים.